joblkv

Dwadzieścia, trzydzieści lat temu używano tak zwanej gruszki, która przy katarze umożliwiała maleństwom ulżyć i oczyścić górne drogi oddechowe. W obecnych czasach mamy do wyboru szeroki wachlarz przyborów higienicznych do nosa. Nowa epoka funduje nam znacznie lżejsze i łatwiejsze życie.

Poszukiwania cewników do odsysania wydzielin

cewnik do odsysania wydzielinWyjątkowo popularne są aspiratory do nosa. Małe urządzenie, którego jedną końcówkę przykładamy do noska dziecka a drugą wkładamy do ust. Siłą swoich płuc oczyszczamy drogi oddechowe, oczywiście urządzenie jest zabezpieczone i żadna wydzielina się nie wydostanie. Innym popularnym narzędziem jest mechaniczny aspirator, którego drugą końcówkę zamiast do ust podłączamy do odkurzacza. Brzmi przerażająco? Rodzice dzieci z częstymi zakażeniami dróg oddechowych, dziękują za tak wspaniały wynalazek. Urządzenie jest bezpieczne, warto tylko zwrócić uwagę czy cewnik do odsysania wydzielin nie jest uszkodzony. Jeżeli nasz sprzęt jest w pełni sprawny, nic złego nie ma prawa się wydarzyć. Podobne urządzenia znajdują się w poradniach laryngologicznych i szpitalach, tam też cewnik podłączony zostaje do urządzenia mechanicznego, które zasysa powietrze. Prócz odpowiedniego oczyszczania nosa należy zatroszczyć się o jego prawidłowe nawilżanie, w czym pomoże klasyczna sól fizjologiczna bądź morska. Produkty dostępne w każdej aptece bez recepty. Można do leczenia włączyć maści rozgrzewające odpowiednie dla wieku dziecka. Przy starszym dziecku można zastosować lekarstwo sprzedawane bez recepty oczywiście w konsultacji z farmaceutą. Jeżeli stan zdrowia nie ulega poprawie należy udać się do lekarza, aby przepisał odpowiednie leki bądź antybiotyki. Warto pamiętać aby dziecko piło jedynie ciepłe napoje, herbatki bądź wodę, odstawmy przede wszystkim surowe warzywa. Należy przez jakiś czas unikać wychodzenia z domu, spotykania ze znajomymi, gości w domu no i oczywiście żłobka bądź przedszkola.

Zdrowy nosek to szczęśliwe dziecko, pamiętajmy o profilaktyce ponieważ walka z katarem nie należy do łatwych. Jeżeli jednak milusiński złapie katarek, nie należy bagatelizować stanu zdrowia. Przede wszystkim higiena i prawidłowe oczyszczanie zatkanych dróg oddechowych.